Magkim İlaç ve Kimya Ltd. Şti, pazara ilk adımını 2007 yılında havuz kimyasalları bayiliği ile atmıştır.  Faaliyetlerimizi, uzman kadromuzla, performans kimyasalların üretiminde kullanılan ve yurt dışından ithal edilen ara ürünlerin yurt içinde üretimini sağlayarak veya üreticisini bularak devam etmekteyiz.
Ayrıca, üretici firmaya formül ve proses dizaynında yardımcı olarak, pazar araştırmasında ve müşteri bulmada öncülük ederek, ürünün kullanımında teknik destek sağlayarak yani “ çözüm ortağı ve/veya çözüm asistanı “ rolünü üstlenerek maliyetlerin düşmesinde yardımcı olmaktayız.

Faaliyet Alanlarımız
İlaç, Kozmetik, Tarım, Gıda, Tekstil, Boya, Plastik, Deri ve Yapı Kimyasalları sektöründe kullanılan ara ve işletme yarımcı kimyasalları tedarik etmekteyiz. Bu kimyasalların üretiminde ve uygulamasında  müşteriye özgü oluşan sorunları inceliyoruz, araştırıyoruz ve çözüm önerilerimizi  öncelikli olarak yurt içindeki firmalardan tedarik edilmesini sağlamak için çalışıyoruz. Müşterinin işletme maliyetini düşük tutabilmesi için ihtiyacı olan ürünü, stok yapmadan, zamanında ve standart kalitede sevkiyatını gerçekleştirmekteyiz.